Czy warto wybrać hosting NVMe?

Rynek jest pełen rozmaitych rozwiązań w zakresie hostingu, dlatego wiele osób zadaje sobie pytanie, czy warto wybrać hosting NVMe? Wiemy, że przy wyborze tej usługi musisz brać pod uwagę jej wszystkie parametry. Można się w tym pogubić, dlatego poniżej znajdziesz informacje na temat hostingu NVME, które pomogą ci w podjęciu decyzji.

Jak działa hosting SSD NVMe?

Zanim zastanowisz się jaki hosting wybrać, musisz wiedzieć czym kierować się przy podejmowaniu tej decyzji. Bardzo ważna będzie na pewno powierzchnia na serwerze, z której możesz korzystać. To od niej zależy ilość danych, które możesz przesyłać. Niemniej ważną rolę odgrywają dyski, na których będą umieszczane pliki w ramach hostingu. Od twoich wyborów zależy szybkość ładowania się strony oraz poziom ryzyka występowania awarii.

Teraz możemy przejść do odpowiedzi na pytanie, co to znaczy SSD NVMe? Zacznijmy może od wyjaśnienia samej nazwy, która oznacza non-volatile memory express. Technologia ta powstała po to, aby możliwe było przyspieszenie przesyłania danych między dyskami SSD a systemami klientów. W praktyce przekłada się to na niespotykaną dotąd prędkość zapisu i odczytu danych.

SSD NVMe vs SSD/HDD

Wiesz już, czym charakteryzuje się hosting SSD NVMe, ale na pewno chcesz także wiedzieć, jaka jest różnica pomiędzy nim a pozostałymi dostępnymi rozwiązaniami. W tym celu pokrótce wyjaśnimy hosting SSD oraz hosting HDD.

HDD vs SSD

Na pierwszy ogień pójdzie informacja o tym, co to jest HDD. Wszyscy wiedzą, że to skrót od hard disk drive. To chyba najszerzej znane i najbardziej klasyczne rozwiązanie w tym zakresie. Jaka jest największa zaleta HDD? Niewątpliwie jest to ich stosunkowo niska cena oraz całkiem sensowna pojemność. Jednak są one o wiele mniej wydajne niż inne rozwiązania w tym zakresie. Co więcej, składają się z wielu elementów, więc łatwiej o awarię. Jeśli stoisz przed wyborem HDD vs SSD, lepiej wybrać to drugie.

SSD vs SSD NVMe

Kolejną opcją jest SSD, czyli napęd stały (solid-state drive). Ten dysk jest znacznie bardziej odporny na wibracje i wstrząsy. Dużą różnicę zauważysz również w prędkości zapisu i odczytu, która jest dużo wyższa. Jeżeli stajesz między wyborem SSD vs SSD NVMe, to oczywiście najlepiej wybrać to drugie rozwiązanie. Dlaczego? Ponieważ, tak jak pisaliśmy, zostało ono stworzone po to, aby jeszcze bardziej przyspieszyć przesyłanie danych przez SSD.

Jeżeli zastanawiałeś się, czy warto wybrać hosting NVMe, masz już swoją odpowiedź – zdecydowanie tak! Jego zalety zdecydowanie przewyższają wszystkie inne technologie z tego zakresu.