Najważniejsze zalety LiteSpeed – technologia, która stawia na szybkość

Coraz więcej firm i użytkowników dostrzega zalety litespeed. Dzięki tej technologii ich strony www wiele zyskały. Sprawdź koniecznie, dlaczego warto korzystać z tego rozwiązania. Dzięki nam dowiesz się, jakie są jego najmocniejsze strony oraz w jaki sposób możesz z niego korzystać.

Co to jest LiteSpeed: kilka podstawowych informacji

Zanim pochylimy się nad wymienianiem zalet, warto wyjaśnić, czym jest technologia LiteSpeed. Jest to oczywiście serwer www, który stanowi stosunkowo innowacyjne rozwiązanie w tym zakresie. Jego funkcjonowanie opiera się na kompatybilności z już istniejącymi systemami i platformami. Obsługa LiteSpeed jest prosta, ponieważ użytkownik ma dostęp do klarownego panelu kontrolnego. W związku z tym można uznać, że to jest to świetnie działający a przy tym bardzo prosty w obsłudze serwer.

Zalety LiteSpeed

Technologia LiteSpeed została bardzo doceniona przez hostingodawców. Wynika to z faktu, iż jest ona znacznie wydajniejsza. Warto podkreślić, że zużywa ona mniejszą ilość transferu. Dużo szybszy jest za to czas reakcji. Strony na LiteSpeed cechuje lepsza skalowalność, optymalne zwiększenie wydajności PHP oraz możliwość obsługiwania dużej liczny odwiedzających w tym samym czasie. Przy tym wszystkim LiteSpeed nie obciąża sprzętu i działa błyskawicznie. Jest to także rozwiązanie bezpieczne, m.in. dzięki inteligentnemu ograniczeniu limitu połączeń z danego IP.

Litespeed kompatybilność z innymi technologiami

O zaletach serwera stanowi także możliwość używania go z innymi technologiami. Kompatybilność LiteSpeed jest naprawdę bardzo szeroka. Współdziała on z najpopularniejszymi systemami do zarządzania treścią. Wśród nich znajdziesz Drupal, Joomla czy WordPress. Jak zatem widzisz, kompatybilność LiteSpeed z CMS nie będzie problemem. Dodatkowo współgra on z najlepszymi rozwiązaniami w zakresie e-commerce. Nie zabraknie ci zatem takich narzędzi jak PrestaShop, ShopGold czy Magneto. Należy również dodać, że możliwe jest korzystanie także z MediaWiki oraz XenForo.

Serwer z anty-DDOS

Jedną z największych zmor serwisów internetowych są ataki DDOS. Nie jest łatwo je przewidzieć, dlatego należy inwestować w rozwiązania prewencyjne. Konieczna jest bowiem ochrona, która oddzieli fałszywy ruch od prawdziwego. LiteSpeed anty-DDOS ma wbudowane jako rozszerzenie. W ten sposób można być spokojnym o bezpieczeństwo serwera. Ochrona została dodatkowo zmaksymalizowana. LiteSpeed apache – to doskonałe połączenie daje najwyższy standard bezpieczeństwa.

Najważniejsze zalety LiteSpeed udowadniają, że pojawienie się tej technologii pozwala na korzystanie ze wszystkich atutów, jakie powinien mieć serwer www, włącznie z zapewnieniem bezpieczeństwa.